účtování úvěru

účtování úvěru

Všeobecná témata z účetní oblasti

Založeno: 5. 6. 2011
Počet příspěvků: 1
Nejnovější příspěvek: 11. 6. 2011 12:11
Dobrý den, potřebuji poradit s účtováním úvěru, sice jsem to před mateřskou dělala, ale teť si nemohu vzpomenout Takže: - jak zaúčtovat řádné úroky za úvěr, které odejdou z běžného účtu - jak zaúčtovat poplatky, které také odejdou z běžného účtu - jak zaúčtovat anuitu, nevím přesně co to je, ona se týká jenom asi jednoho úvěru -mám jich tam více - jak zaúčtovat na úvěrovém účtu tyto případy(kromě té anuity) pokud na úvěrovém účtu mám vůbec účtovat - na úvěrový tyto platby dojdou, pak jsou z něj zase odepsány(resp. ve stejný den tam jsou odepsány (s mínusem), pak hned připsány jakoby s plusem) případně upřesním dotazy a předem děkuji

Příspěvky v diskusi účtování úvěru
Přidat příspěvek
Účtování o úvěru
vloženo: 11. 6. 2011 12:11:43
Úroky z úvěru 562/221 (a měla byste mít analytiku na 562, pokud máte úvěry od spojených osob na daňové a nedaňové. ANUITA: Jedná se o platbu, která je složena ze splátky jistiny a úroku. Její výše je ve zvoleném období neměnná, plynule se mění pouze poměr mezi splátkou (úmorem) a úrokem, kdy zpočátku je vyšší poměr mezi úrokem a splátkou jistiny. Na konci doby splatnosti se poměr snižuje. Samozřejmě, pokud splácíte úvěr u banky, máte i výpis z úvěrového účtu, kam samozřejmě tyto transakce musíte zaúčtovat! Pokud máte půjčku od spřízněné osoby, tak ji také máte na nějakém účtě, tak samozřejmě splátky předepisujete a pak pravidelně hradíte.