Doklady k daňovému přiznání

Doklady k daňovému přiznání

Daně z příjmů

Autor:

Šárka

Založeno: 18. 1. 2011
Počet příspěvků: 12
Zařazení: Daně z příjmů
Nejnovější příspěvek: 18. 2. 2011 07:01
Dobrý den, jeden zaměstnanec má manželku, která byla půl roku na PÚ a pak měla hlavní pracovní poměr ale její roční příjem nepřesáhl 68 000,-,jaké doklady k daňovému přiznání si mám vyžadat od zaměstnace, abych u daň. přiznání uplatnila slevu na manželku? Uplatňuju ji za 12 měsíců 24 840,-? Děkuji za odpověď

Příspěvky v diskusi Doklady k daňovému ...
Přidat příspěvek
RE: Doklady k daňovému přiznání
Autor: Helen
vloženo: 18. 1. 2011 19:18:53
Do příjmů pro uplatnění této slevy - na manželku - se započítává hmotné zabezpečení z ÚP (tzv.podpora). Příjmy ze zaměstnání se započítávají v hrubém. Pokud by příjmy nepřesáhly 68000 Kč, stačí čest.prohlášení manželky.
RE: RE: Doklady k daňovému přiznání
Autor: Šárka
vloženo: 18. 1. 2011 19:23:19
Z pracovního úřadu žádnou podporu nepobírala. Dělala jen 5 měsíců a její hrubá mzda byla 7 500 Kč. Musí si zajít na pracovní úřad o nějaké potvrzení, které musím doložit k daňovému přiznání? Formulář na čestné prohlášení najdu, prosím, kde? Neměl by manžel předložit nějaký doklad o tom, že jsou manžele? Např. ofocenou občanku manželky a nebo ofocený oddací list? Děkuji za odpověď.
RE: RE: RE: Doklady k daňovému přiznání
Autor: Vlasta
vloženo: 19. 1. 2011 09:33:40
Vše, co popisujete jako "čestné prohlášení", je obsaženo v "Prohlášení poplatníka daně....", které je samo o sobě čestným prohlášením, pokud máte od poplatníka vše vyplněno, pak na 4. straně prohlášení je věta "Potvrzuji pravdivost a úplnost údajů uvedených v oddíle III." Tam se zaměstnanec podepíše a tím ručí za veškeré údaje v prohlášení uvedené, je zbytečné přidělávat další formuláře na "čestné prohlášení"
RE: RE: RE: RE: Doklady k daňovému přiznání
Autor:
vloženo: 19. 1. 2011 11:21:35
Vzhledem k tomu, že tazatelka všude uvádí pojem "daňové přiznání" a nikoli "roční zúčtování daně" Helen odpovídá tak jak odpovídá. Je také možné, že chce soukromě zaměstnanci zpracovat DAP. Takže ať si Šárka vybere.
RE: RE: RE: RE: RE: Doklady k daňovému přiznání
Autor: Šárka
vloženo: 20. 1. 2011 10:18:05
Jaký je rozdíl mezi daňovým přiznáním a řočním zúčtováním daně? Děkuji za odpověď.
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Doklady k daňovému přiznání
Autor:
vloženo: 20. 1. 2011 12:53:46
Projděte si ZoDP § 38 písm.g,ch,i,k,l
RE: Doklady k daňovému přiznání
Autor: Helen
vloženo: 18. 1. 2011 19:45:01
Pokud nebyla pobírána podpora, bude lepší potvrzení ÚP. Jinak by stačilo čest. prohlášení. Formulář, pokud je mi známo, neexistuje. Stačí však jednoduchá formulace, nadepsaná čestné prohlášení - Prohlašuji, že moje příjmy za r. ... nepřesáhly částku 68000 Kč. Jinak by čest.prohlášení mělo platit i na to, že se jedná o manžele. Pouze v případě, že ke sňatku případně došlo v průběhu r. 2010, by bylo lepší přiložit odd.list. V tom případě by sleva činila tolik dvanáctin částky 24840 Kč, kolik měsíců byli manželé.
Autor: Petra
vloženo: 10. 2. 2011 15:07:47
Nyní řešíme s účetní firmou věc kolem čestného prohlášení. Manžel chce uplatnit na mne slevu :-) a proto jsem mu napsala pro účetní čestné prohlášení, že moje příjmy......atd. Jenže účetní manželovi tvrdí, že prohlášení nestačí a chce ode mě potvrzení o výši mého důchodu. Proč? když tady píšete, že čestné prohlášení plně dostačuje. Má účetní firma právo toto potvrzení ode mě žádat? Děkuji za odpověď.
RE: RE: RE: Doklady k daňovému přiznání
Autor: Vlasta
vloženo: 18. 2. 2011 07:01:41
Váš manžel na straně 4 svého daňového prohlášení uvede, že požaduje slevu na manželku, která neměla příjem přesahující 68000,- od 1.1.2010 do 31.12.2010. Pokud skutečně Vaše příjmy tuto částku nepřesáhly(důchod se započítává), v dolní části strany 4 daňového prohlášení podepíše, že údaje jsou pravdivé. Nic jiného dokládat nemusí, ani Vaše čestné prohlášení, protože Prohlášení poplatníka..., které podepsal manžel jako zaměstnanec, je čestné prohlášení samo o sobě. Pokud by měl FÚ při kontrole u zaměstnavatele manžela pochybnost, vyzve manžela k předložení dalších dokladů.
Autor: maryl
vloženo: 17. 2. 2011 18:05:39
no, do roku 2010 by to mohlo stačit ale to, že jste manželé požaduji, kopii oddacího listu. Ovšem ,dříve když byla chyba ze strany zaměstnance, něco neoznámil a obdržel co mu nenáleželo, tak se doklady, neboli oznámení poslalo na FÚ a FÚ si ho dodanil sám. Od roku 2011 to je ze zánona již vyjmuto a tím je to přesunuto na zaměstnavatele.
jak napsat cestne prohlaseni
Autor: David
vloženo: 25. 1. 2011 11:08:02
Dobry den,chci se zeptat jak napsat cestne prohlaseni o nemovitosti trvale uzivane k bydleni. Koupil jsem byt,mam na nej hypoteku,fu chce cestne prohlaseni,jelikoz trvale bydliste zatim mam na stare adrese a ne na adrese koupeneho bytu.Dekuji.
RE: jak napsat cestne prohlaseni
Autor: Lenka
vloženo: 25. 1. 2011 12:11:58
Stačí jednou větou, že čestně prohlašujete, že tu a tu nemovitost (byt) trvale užíváte k bydlení. Nic složitého za tím nehledejte.