http://www.myx.cz

Vyúčtování daně z příjmů FO ze závislé činnosti

Vyúčtování daně z příjmů FO ze závislé činnosti

Daně z příjmů

Autor:

Ludmila

Založeno: 27. 1. 2010
Počet příspěvků: 15
Zařazení: Daně z příjmů
Nejnovější příspěvek: 25. 2. 2011 16:17
Dobré odpoledne, prosím o odpověď, jestli musí s.r.o. podat na FÚ Vyúčtování daně z příjmu FO ze závislé činnosti, když má jen 2 zaměstnance, kteří si o provedení ročního zúčtování daně nepožádali.

Příspěvky v diskusi Vyúčtování daně z příjmů FO ...
Přidat příspěvek
RE: Vyúčtování daně z příjmů FO ze závislé činnosti
vloženo: 27. 1. 2010 14:15:57
Roční vyúčtování daně ze závislé činnosti jste povinni podat. S vyúčtování zaměstnanců to nemá nic společného. Tady uvádíte přehled sražených a odvedených záloh za zaměstnance,bonusy apod. Nemuseli byste,pokud by zaměstnanci měli pouze srážkovou daň,ale to byste za se předkládáli roční zúčtování srážkové daně.
RE: RE: Vyúčtování daně z příjmů FO ze závislé činnosti
Autor: Jiří
vloženo: 17. 2. 2010 19:25:05
Když se podává DP za zaměstnance s podepsaným Prohlášením, tak na jakém vlastně formuláři? Myslel jsem, že postačí ten Vyúčtování daně z příjmů FO...
RE: Vyúčtování daně z příjmů FO ze závislé činnosti
Autor: maryl
vloženo: 1. 2. 2010 14:57:02
Je to tiskopis- vyúčtování daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a funkčních požitků č.15
RE: RE: Vyúčtování daně z příjmů FO ze závislé činnosti
Autor: Marie Ivanová
vloženo: 8. 2. 2011 14:18:33
Já jsem obdržela na Fú tiskopis Vyúčtování vzor č. 16, tam již oproti minulým letům není datum odvodu daně.
RE: RE: RE: Vyúčtování daně z příjmů FO ze závislé činnosti
Autor: maryl
vloženo: 9. 2. 2011 19:57:05
Ano, to máte správně, na rok 2010, ale na co jste reagovala je pro rok 2009, Koukněte na datumy
RE: RE: RE: RE: Vyúčtování daně z příjmů FO ze závislé činnosti
Autor: Marie Ivanová
vloženo: 14. 2. 2011 20:36:14
Ty joooooooo, jak ten čas letí!!!!!!!!! :-)))))))) Přeju pohodové dny v tom "daňovém" čase.
RE: Vyúčtování daně z příjmů FO ze závislé činnosti
Autor: Jana
vloženo: 2. 2. 2010 12:11:42
A co když jediný zaměstnanec pobíral mzdu 10tis, podepsal prohlášení, takže se žádná daň neodváděla a k 31.12.skončil, DP si podává sám. Tam také není co do tiskopisu vyplňovat, to se podává prázdný?
RE: RE: Vyúčtování daně z příjmů FO ze závislé činnosti
vloženo: 14. 2. 2011 19:58:28
prázdný ne ale nulový musíte do předmětných kolonek zapsat nuly
Vyúčtování daně z příjmů FO ze závislé činnosti
Autor: Helen
vloženo: 2. 2. 2010 13:29:38
V případě, že nemá jiné příjmy než u jednoho zaměstnavatele, není povinen DP podávat.(Je to jeho právo přiznání podat, k přiznání by musel přiložit Potvrzení o zdanitel.příjmech, v takovém případě mu FÚ nic vracet nebude),Pokud DP jak uvádíte, podává, zřejmě má ještě jiné příjmy a k podání přiznání je ze zákona povinen.
Vyúčtování daně z příjmů FO ze závislé činnosti
Autor: Naděna
vloženo: 2. 2. 2010 18:10:19
Je mi jasné, že podat přiznání musím i kdybych měla jen 1 zaměstnance, ale mám problém s vyplněním formuláře, sloupec 1+2 je mi jasný, sl. 5 rovněž, ale nevím co se sloupcem 5a+5b. Do sl. 5a dávám částku z ř. 1 (žádost podle §35 dost. 5)? ale co do sl 5b? Promiňte ale jsem z z toho jelen, poradí mi někdo? Moc děkuji. Naděna
RE: Vyúčtování daně z příjmů FO ze závislé činnosti
Autor: Alena
vloženo: 3. 2. 2010 10:44:26
Pokud jste za zaměstnance odváděli daň, vyúčtování musíte podat podle skutečně stržených a odvedených částek. Pokud z různých důvodů nebylo co strhávat a odvádět, i tak musíte podat vyúčtování, se samými nulami, a to z toho důvodu, že je firma k této dani zaregistrována. Může samozřejmě registraci i zrušit, pokud nebude mít žádné zaměstnance.
RE: RE: Vyúčtování daně z příjmů FO ze závislé činnosti
Autor: Ales
vloženo: 25. 2. 2011 16:17:34
Dobry den, prosim o radu, jakym zpusobem se rusi registrace k dani z prijmu FO ze zavisle cinnosti - je na to formular FU podobne jako pri registraci k jednotlivym danim? Pokud jen dopisem, tak na jaky § se odvolat?
RE: Vyúčtování daně z příjmů FO ze závislé činnosti
Autor: maryl
vloženo: 3. 2. 2010 12:51:41
sl.5 je odvod snížen o daňové bonusy. Bonusy které byly vyplaceny během roku. sl.5b já tam nemám nic. Musíte i vzít k tomu zákony a přečíst co znamenají tyto §, jestli se Vás týkají. a pod sl.1 se zapisujou datumy, kdy byly vyplaceny mzdy.
POMOC
Autor: ET
vloženo: 2. 2. 2011 17:22:48
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je v letošním roce (2011) už povinnost elektronického podání Vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti (u s.r.o.) a nebo jej stačí vytištěné odevzdat na příslušném finančním úřadu. Předem děkuji za odpověď
RE: Vyúčtování daně z příjmů FO ze závislé činnosti
Autor: Vlasta
vloženo: 8. 2. 2011 08:18:27
Můžete i v papírové podobě - viz § 38j od odst.4) Zákona o daních z příjmů , elektronicky jen pokud se na Vás vztahuje odst.6 téhož §.