http://www.myx.cz

Evidence tržeb

Evidence tržeb

Podnikání

Autor:

Lenka

Založeno: 5. 10. 2009
Počet příspěvků: 6
Zařazení: Podnikání
Nejnovější příspěvek: 29. 1. 2010 14:19
Hezký den, jak má drobný podnikatel evidovat svoje tržby? Paragony vydává jen na vyžádání, pokladnu nemá. Stačí tedy, když napíše každý měsíc (po dnech) na list papíru svoje tržby a podepíše? Jaké máte zkušenosti s kontrolou z finančního úřadu, stačilo by jim to? Děkuji

Příspěvky v diskusi Evidence tržeb
Přidat příspěvek
RE: Evidence tržeb
vloženo: 5. 10. 2009 10:51:59
Ano, stačí to. Já si na tento list vystavím každý měsíc příjmový doklad, ten k němu přišiji, očísluji a zapíšu do peněžního deníku, takže mám za rok takto 12 příjmových dokladů, kontrolou to prošlo
RE: RE: Evidence tržeb
Autor: Lenka
vloženo: 5. 10. 2009 11:28:08
Děkuji, jen mě teď napadlo, kdybych k tomu dávala výdaje procentem, tak se asi opravdu finanční kontrola nemá čeho chytit, a já jsem absolutně bez práce, co se týká papírování.
RE: RE: RE: Evidence tržeb
Autor: Dana
vloženo: 15. 10. 2009 13:01:22
Pokud jsou to služby, můžete uplatnit výdaje %, nákup a prodej takto nejde.
RE: RE: RE: RE: Evidence tržeb
Autor:
vloženo: 15. 10. 2009 13:37:22
Paní Dano,mohla byste mi upřesnit,kde je uvedeno,že živnost nákup prodej se vylučuje z uplatnění %výdajů? Domnívám se,že je to živnost,která spadá do živnostenského zákona jako každá jiná.Výjimka je pouze u výdajů dle §11 nebo 12 ZoDP
RE: RE: Evidence tržeb
Autor: Marie
vloženo: 29. 1. 2010 14:19:13
A jak potom prokážete svoje příjmy - tržby? Jenom touto evidencí? To se mi nezdá. Nemusím k tomu mít žádné jiné doklady?
RE: Evidence tržeb
Autor: Helena
vloženo: 22. 10. 2009 19:12:10
Taky simyslím,že j to živnost jako každá jiná. Kolega měl kontrolu - občerstvení ve stánku ( nákup a prodej zboží, žádná jídla nepřipravoval ) - a dokonce mu to na Finančním úřadě doporučili.